Setacolor dažai audinių dekoravimui

Setacolor dažai audiniams yra paruošti greitam naudojimui, todėl papildomos priemonės reikalingos tik esant specialiems sumanymams. Šie dažai tinka įvairiausių audinių (natūralių, odos) dekoravimui. Dauguma Setacolor dažų gali būti maišomi tarpusavyje, tačiau norint išgauti švarius atspalvius, patartina tarpusavyje maišyti vienos linijos dažus. Norėdami dažams suteikti žėrėjimo, įmaišykite birių blizgučių. Taip pat, galite ornamentus nusipiešti 3D klijais, tiesiai iš tūtelės ir dar jiems neišdžiūvus, apibarstyti sausais blizgučiais, taip gausite ryškiai žėrintį ornamentą.

Pastelines spalvas sukursite pasirinktus dažus sumaišydami su specialiais mediumais šviesinimui (Setacolor Lightening) arba dažus šviesinančiu ir apimties suteikiančiu mediumu (Expandable Paint).

Prieš dengiant dažus ant audinio, rekomenduojame juos išsibandyti ant atskiro audinio gabalėlio, kad įsitikintumėte, jog pasirinkta spalva yra tinkama, o dažas – pageidaujamos konsistencijos.

Išdžiuvę Setacolor dažai yra lankstūs, nekeičia audiniui įprastų savybių. Norėdami, kad piešinys būtų atsparus skalbimui, užfiksuokite dažus karštu lygintuvu be garų.

Jevgenijus, 22 m.

„Seniai naudoju Setacolor Opaque dažus dekoruoti marškinėliams, kaip tik norėjosi išbandyti ką nors naujo, todėl labai nudžiugino Opaque linijos nauja spalvų paletė. Iškart išbandžiau neutralias pilkas, kūno rausvą. Įdomūs pasirodė zomšos efekto dažai, naudojau juos šilkografijos technikai. Likau labai patenkintas gautu rezultatu. Spalvų paletė taip pat nenuvylė“.

Toma, 34 m.

„Neslėpsiu, jau seniai norėjau išbandyti kažką naujo audinių dekoravime. Žinoma, ir su įprastomis spalvomis yra kur pasireikšti, tačiau po paskutinio apsilankymo Artinn`e likau maloniai nustebinta. Pasirodo, šiuos dažus galima ne tik ant įvairiausių audinių ir odos tepti, bet ir galybę triukų su jais atlikti. Pasižadėjau, kad būtinai išbandysiu saulės atspaudų techniką kai tik pagerės oras, kaip tik turiu balkoną, kur audiniai galės saulėje išdžiūti.“

Dažų fiksavimas karščiu:

Setacolor dažai lengvai fiksuojami karštu lygintuvu, be garų. Pirmiausia, leiskite audiniui visiškai išdžiūti, tada, pasirinkę geriausiai, jūsų dekoruotam audiniui, tinkančią lygintuvo temperatūrą, lyginkite iš išvirkščios pusės mažiausiai 3 - 4 min. Rekomenduojame papildomai patiesti audinio skiautę tarp jūsų dekoruoto audinio ir lygintuvo.

Skalbimas:

Rekomenduojama po dažų fiksavimo audinius skalbti ar sausai valyti praėjus ne mažiau kaip 48 val. Praėjus rekomenduojamam laikui, dekoruotus ir karščiu užfiksuotus audinius galima skalbti ne aukštesnėje kaip 40 laipsnių temperatūroje.

Setacolor Light Fabrics – matinės ir ryškios 26 spalvos, sukurtos šviesių audinių dekoravimui. Lengvos tekstūros dažai nekeičia audinio savybių, jis išlieka lankstus ir įprasto standumo. Šie dažai tinka saulės ir druskos technikoms, darbui šilkografijos trafaretais, atspaudais.

Setacolor Opaque – paletę sudaro 23, puikiai dengiančios, gyvybingos, intensyvios ir koncentruotos spalvos, skirtos šviesių ir tamsių audinių dekoravimui. Setacolor Opaque dažai tinka darbui šilkografijos trafaretais, atspaudais.

Setacolor Opaque Shimmer – neperregimi tekstilės dažai skirti šviesiems ir tamsiems audiniams dekoruoti. 26 spalvų dažai yra gilių, sodrių spalvų su ypatingai smulkiais blizgučiais, kurių spalva subtiliai suderinta su bazine dažų spalva. Blizgučiai dažams suteikia subtilaus žvilgesio, mirgėjimo, pabrėžia bazinę spalvą, o ant audinio atrodo gyvybingai.

Setacolor Opaque Pearl – 4 spalvų dažai sukurti šviesių ir tamsių audinių dekoravimui. Įprastai dažai atrodo balti, tačiau keičiantis šviesos kritimo kampui šie dažai įgauna tam tikrą atspalvį, kuris gali būti arba rožinis, arba mėlynas, arba auksinis, arba žalsvas. Setacolor Pearl tinka darbui su šilkografijos trafaretais, atspaudais, gerai maišosi su Setacolor Light Fabrics ir Setacolor Opaque dažais.

Setacolor Opaque Suede effect – šie, 20 – ies ryškių spalvų dažai skirti šviesių ir tamsių audinių dekoravimui. Dažais sukurtos linijos turi apimties ir švelnumo įspūdį. Satininis velveto pojūtis atsiranda dažus užfiksavus lygintuvu.

Setacolor 3D – apimties turintys, tirštesnės konsistencijos dažai audinių dekoravimui. Dažai ant audinio dengiami tiesiai iš tūtelės per siaurą aplikatorių, dėl kurio galima išgauti detalesnius ir smulkesnius ornamentus. Dažais išpieštos linijos lieka iškilusios.

Setacolor Stencils – naująja  „Pebeo“ šilkografijos trafaretų kolekcija suteikiama galimybė namų sąlygomis atlikti aukštos kokybės šilkografijos paveikslus. Trafaretais, pagamintais iš lanksčios, daugkartinio naudojimo medžiagos, akimirksniu atspausite pasirinktą paveikslą. Setacolor dažai per šilkografijos trafaretą gali būti dengiami mentele, peiliu, kempine ar specialiu teptuku.

Druskos technika su Setacolor Light Fabrics

Šia technika sukursite žvaigždės formas primenančius piešinius.

 1. Įtempkite audinį ant siuvinėjimo lankelio, specialaus rėmo audinių dekoravimui arba kartoninės dėžės. Naudokite lipnią juostą tvirtesniam audinio įtempimui.
 2. Praskieskite Setacolor Light Fabrics vandeniu. 2 dalys vandens, 1 dalis dažų.
 3. Paralonine kempine sudrėkinkite įtemptą audinį vandeniu.
 4. Paralonine kempine praskiestus dažus denkite ant sudrėkinto audinio. Dengdami dažus sukurkite susiliejusių debesų formas. Ilgais potėpiais suformuosite švelnesnes formas.
 5. Kol audinys šlapias, norimose vietose pabarstykite druskos. Labai svarbu tinkamas audinio drėgnumas. Jeigu audinys bus per daug šlapias, druska tiesiog ištirps, jei per sausas, druska nesukursite norimo efekto.  Druskos kristalai sutraukia spalvą ir sukuria aiškias, aštrias linijas. Nuo druskos kristalų dydžio priklauso nenudažyto audinio plotas. Smulki, valgomoji druska sukurs nedidelius, smulkius pašviesinimus, vidutinio stambumo ir stambi neleis nudažyti atitinkamai didesnio ploto. Didesniais druskos kristalais sukursite aiškesnes formas, aštresniomis linijomis.
 6. Palikite audinį džiūti. Išdžiuvus nupurtykite druską.
 7. Užfiksuokite dažus karštu lygintuvu be garų, vadovaudamiesi bendraisiais nurodymais.

Saulės atspaudų technika

Šia paprasta technika sukursite įdomių ir neįprastų raštų savo drabužiams. Naudoti galite visokius plokščius daiktus, dirbančių šia technika, mėgstamiausi yra augalų lapai, sagos, juostelės, raiteliai, ryžiai ir kitos kruopos, ir dar daugelis kitų, panašių daiktų.

 1. Įtempkite audinį ant siuvinėjimo lankelio, specialaus rėmo audinių dekoravimui arba kartoninės dėžės. Naudokite lipnią juostą tvirtesniam audinio įtempimui.
 2. Praskieskite Setacolor Light Fabrics vandeniu. 2 dalys vandens, 1 dalis dažų.
 3. Paralonine kempine sudrėkinkite įtemptą audinį vandeniu.
 4. Paralonine kempine praskiestus dažus denkite ant sudrėkinto audinio. Dengdami dažus sukurkite susiliejusių debesų formas. Ilgais potėpiais suformuosite švelniasnes formas.
 5. Kol audinys šlapias, norimose vietose sudėliokite pasirinktus daiktus.
 6. Šiame darbo etape galite naudoti ir druską. Pabarstykite jos norimose vietose.
 7. Palikite audinį džiūti saulės šviesoje, lauke, arba po infraraudonųjų spindulių lempa.
 8. Audiniui išdžiuvus, nurinkite daiktus nuo audinio ir nukratykite druską, jeigu ją naudojote.
 9. Užfiksuokite dažus karštu lygintuvu be garų, vadovaudamiesi bendraisiais nurodymais.

Linkime kūrybingo ir malonaus darbo su Setacolor dažais. Išbandykite šių dažų teikiamas galimybes ir atraskite, koks audinių dekoravimas gali būti smagus ir paprastas!

Straipsnis patalpintas in Main On .