Pasipuoškite namus pačių pasigamintomis detalėmis!

Šį kartą norime Jums pristatyti gipso bei epoksidinių dervų liejimo mases. Tikriausiai daugumai mūsų skaitytojų šiuo metu sukasi įvairiausios mintys apie gipsines figūras, papuošalus ar sienų dekorą. Tačiau skubame jas aplenkti ir pažadame, jog čia atrasite naudingų idėjų, o gal būt, išspręsite ilgai ramybės nedavusį, interjero dekoravimo klausimą!

Iš gipso bei epoksidinių dervų, galima lengvai pasigaminti praktiškų, mūsų buitį palengvinančių ir puošiančių gaminių, interjero detalių. Epoksidinės dervos puikiai tinka rankdarbiams ir smulkiems gaminiams, modelių, sagų ir papuošalų gamybai, tačiau, eksperimentų ir originalių sprendimų keliu, lengvai sukursite ir pasigaminsite Jums naudingų ir mielų dalykų, tokių kaip knygų viršeliai, muilinės, rankenėlės ir kiti namų dekoro elementai.

Dirbant su skaidria epoksidine derva, liejimo metu į masę galima panardinti įvairių smulkmenų, kurios gaminiui suteiks žavingumo arba masės ruošimo metu įmaišyti dažų stiklo dekoravimui (Pebeo Vitrail), taip išgaunant norimus atspalvius. Dekoratyvinius gaminius, tokius kaip žvakides ar sienų puošybos elementus, taip pat lengvai pasigaminsite ir iš gipso.

Tiek dirbdami su epoksidinėmis dervomis, tiek su gipsu, norimą formą išliekite pasinaudoję jau esančiomis liejimo formomis arba nukopijavę nuo norimo dublikuoti gaminio. Kopijuojant jau esančią formą, naudojamos specialios alginato, silikono ar latekso masės, kuriomis aplipdomas kopijuojamas daiktas, o masei sustingus forma atskirta nuo daikto gali būti pripildoma liejimo masės, taip pasigaminant antrą, trečią... pasigaminsite tiek vienodų elementų, kiek reikia Jūsų sumanymo įgyvendinimui!

Dalinamės amerikiečių, John ir Jen, gyvenančių Altamonte Springs atliktu stalviršio dekoravimo projektu!

Stalviršio dekoravimas monetomis ir laminavimas epoksidine derva

1 žingsnis: jeigu naudojate varines monetas, padalinkite jas į dvi grupes. 1 gr. nušveiskite iki blizgesio, 2 gr. palikite nešveistą. Taip turėsite kelių skirtingų atspalvių monetas. Monetas nusausinkite ir išdžiovinę, sumaišykite.
2 žingsnis: susiraskite ar pasigaminkite stalviršį, kurį dekoruosite.
3 žingsnis: kadangi krašteliai labai svarbūs, dekoruoti pradedama nuo jų. Monetos yra palenkiamos pagal stalviršio kraštelio lenkimąsi. Šiam etapui atlikti puikiai tiks smailos replės, pirštinės ir senas, kieto metalo žiedas. Jeigu Jūsų pasirinktos monetos labai sunkiai lenkiasi, kraštelio galite nedekoruoti, monetomis išklijuokite tik stalviršio horizontalų paviršių.
4 žingsnis: kruopščiai prie paviršiaus priklijuokite kiekvieną monetą. Šiam darbui tiks klijai skirti įvairiems paviršiams. Klijuodami pamaišykite skirtingų atspalvių monetas, arba sudėliokite jas tam tikrais, atspalvių pasikartojimo intervalais.
5 žingsnis: ties krašteliais išsikišusias monetas užlenkite, o esant aštriems stalo kampams, gali tekti jas perpjauti ir skirtingas monetos dalis priklijuoti ant skirtingų, stalviršio plokštumų. Palikite klijus džiūti kelioms paroms.
6 žingsnis: stalviršį pritaisykite ant stovo, grindis išklokite storesne plastikine plėvele. Pagal gamintojo nurodymus paruoškite epoksidinę dervą ir pradėkite lieti ant stalviršio.
https://2.bp.blogspot.com/_wGr8njEWjtI/TKKXNyR2YoI/AAAAAAAANEw/dR5AL-jTkAo/s640/IMG_6103.jpg 7 žingsnis: mediniu pagaliuku dervą paskirstykite ant stalviršio paviršiaus ir kraštelių. Šaukšteliu ar mentele, galite surinkti ant grindų nulašėjusią dervą ir papildomai padengti kraštelius.
 
8 žingsnis: litavimo lempa pašildykite stalviršio paviršių. Paviršiui šylant, dervoje susidarę oro burbuliukai iškyla į paviršių ir išnyksta, o paviršius tampa tolygus, lyg stiklas. Palikite stalviršį džiūti mažiausiai dviem parom. Dulkės prie paviršiaus nebelips gerokai anksčiau, tačiau siekiant išvengti paviršiaus pažeidimų, jis turi labai gerai išdžiūti.

Gipsinių augalų girlianda paga Anna

Jums reikės: medžiaginės lapų girliandos, gipso.
                                      1 žingsnis: pasigaminkite skysto gipso ir į jį po vieną pamirkykite medžiaginius girliandos lapus.
2 žingsnis: lapams apdžiūvus, po vieną į gipsą sumerkite dar kelis kartus, kad ant lapo susiformuotų tvirtesnis gipso sluoksnis.

              

Straipsnis patalpintas in Main On .