Naujos Ebru – tapybos ant vandens galimybės

Nuo senų laikų ebru – tapybos ant vandens technika plačiai naudota popieriaus  dekoravimui knygrišyboje. Šiandien, dėka naujausių technologijų, marmuruoti galime ne tik popieriaus ar tekstilės gaminius bet ir įvairių dydžių daiktus, pagamintus iš skirtingų medžiagų.

Darbo, ebru – tapybos ant vandens dažais, technologija išliko tokia pati,  ant vandens paviršiaus lašinami dažai, pagaliuku išvedžiojami norimi raštai ir... o tai jau priklauso nuo dažo kokį pasirinkote. Jeigu tai dažai aliejaus pagrindu (Hobby Line), dirbti reikia greitai, nes jie ant vandens paviršiaus stingsta, fiksuojasi ir formuoja lipnią plėvelę, tad vos tik išvedžiojote norimus raštus, nedelsdami  atsargiai panardinkite dekoruojamą daiktą, kuris gali būti iš medžio, stiklo, plastiko, popieriaus, keramikos, terakotos, putų polistirolo, tekstilės ar net kiaušinis, Jūsų velykų medžiui (pastaba:dekoravimui naudoti maisto produktai nebetinkami vartojimui). Dažai glaudžiai jį apgaubs. Popierine servetėle nuo vandens paviršiaus surinkę dažų perteklių, dekoruotą daiktą galite ištraukti. Taip pat galite dekoruoti ir plokščius daiktus, popierių ar audinius, tiesiog priglausdami prie dažais išmarginto vandens paviršiaus. O jeigu dirbate dažais vandens pagrindu (Pebeo), turėkite omenyje, jog vandenį, prieš lašinant dažus, reikia specialiai paruošti. Tai labai paprasta, tiesiog reikia įmaišyti tokios pat firmos, kurios dažus pasirinkote, miltelius vandens paruošimui. Pagrindinis šių dažų skirtumas nuo dažų aliejaus pagrindu tas, kad dažai vandens pagrindu nesuformuoja plėvelės ant vandens paviršiaus, todėl turite tikrai daug laiko išgauti pačius gražiausius raštus. Taip pat, šiais dažais gali būti dekoruojami tik ant vandens paviršiaus paguldomi daiktai, tokie kaip popieriaus lapai (atvirukai, maišeliai, kuriami paveikslai) ar tekstilės gaminiai (skarelės, servetėlės, šaliai ir pan.).

 Po darbo su dažais aliejiniu pagrindu, įrankius ir indelius valykite skiedikliu, terpentinu ar mineraliniu spiritu, o dažus vandens pagrindu nuo įvairių paviršių lengvai nuplausite muilinu vandeniu.

Dalinamės „žingsnis po žingsnio“ ebru – tapyba ant vandens:

Ebru – tapyba ant vandens dažais aliejaus pagrindu (Hobby Line):

Jums reikės:

- Marmuravimo dažų aliejaus pagrindu

- Indo (pvz.: plastikinis indas, pakankamo dydžio panardinti dekoruojamą daiktą)

- Daikto, kurį dekoruosite (paveikslėliuose putų polistirolo širdelė).

- Vandens

- Pagaliuko

- Laikraščio

- Valiklio (terpentino arba mineralinio spirito)

- Prijuostės

1 žingsnis: Dažų lašinimas

Pripilkite indą vandens. Įsitikinkite ar dekoruojamas objektas galės būti visiškai panardintas.
Turėkite omenyje, jog marmuravimui naudoto indo negalėsite išplauti, tad jis taps nebetinkamas naudoti maistui. Prieš lašinant, dažus gerai suplakite ir ant vandens lašinkite iš kuo mažesnio atstumo.
2 žingsnis: Rašto piešimas
Kuo daugiau spalvos įlašinsite į vandenį, tuo intensyvesnį marmuro efektą gausite. Nenaudokite daugiau kaip 15 dažo lašų ir daugiau nei 4 skirtingų spalvų, dekoruojant putų polistirolo gaminius. Sulašinę norimų spalvų dažus ant vandens paviršiaus, nedelsiant, pagaliuku,  išvedžiokite norimus raštus. Idealiam marmuro efektui pasiekti, naudokite 2-3 spalvas.
3 žingsnis: Panardinimas
Patogiai pritaisykite dekoruojamą objektą ant pagaliuko ar pan., ir lėtai panardinkite į vandenį, akimirką palaukę greitai ištraukite. Siekdami išvengti antro dažų sluoksnio pasidengimo ant dekoruojamo objekto paviršiaus, dažus, prieš ištraukiant objektą iš vandens, atsargiai nupūskite arba surinkite servetėle. Leiskite dekoruotam paviršiui išdžiūti. Priklausomai nuo dekoruoto objekto paviršiaus kilmės, dažai visiškai išdžius per 15-30 min. Dažams visiškai išdžiuvus, daiktus galite nušluostyti.
4 žingsnis: Užbaigimas
Prieš dekoruojant kitą objektą, nuo vandens paviršiaus kruopščiai surinkite dažų likučius popierinės servetėlės krašteliu. Pašalinę dažų likučius užtikrinsite, kad ant kito objekto dažai pasidengs tolygiai. Karts nuo karto vandenį keiskite.

Patarimai ir rekomendacijos:

  • Spalvų lašinimo ant vandens paviršiaus eiliškumas, turės įtakos galutiniam marmuravimo rezultatui. Pirmos spalvos bus blankios, lyginant su paskutinėmis lašintomis. Paskutinė spalvos bus ryškios ir gyvybingos.
  • Vienspalviam marmuravimui naudokite norimą spalvą ir bespalvius marmuravimo dažus.
  • Dažus galite maišyti tarpusavyje ir susikurti jums labiausiai patinkančią ir reikalingą spalvą.
  • Marmuruodami, visuomet dirbkite greitu tempu, kitu atveju, ant vandens paviršiaus susiformuos plėvelė.
  • Dažų indelius nedelsiant užsukite, vos tik sulašinote reikiamą kiekį dažų. Rekomenduojame marmuravimo metu naudoti apsaugines pirštines bei prijuostę.
  • Prieš dekoruojant tekstilę ar tekstilės gaminius, pirmiausia pasibandykite ant nedidelių audinio plotų ar skiautelių.
  • Jeigu dekoravimui naudojate spalvotą popierių ar norite išsaugoti daikto spalvą, marmuravimo metu naudokite bespalvį dažą.
  • Jeigu marmuravimo technika daiktus dekoruojate su vaikais, pasirūpinkite prijuostėmis ir guminėmis pirštinėmis.
  • Jeigu dekoravote popierių, jam išdžiuvus, prislėkite jį po krūva knygų, kad išsitiesintų. Įsitikinkite, kad su popieriumi besiliečiantys knygų ar kiti paviršiai yra atsparūs aliejams.

Ebru – tapyba ant vandens dažais vandens pagrindu (Pebeo):

Jums reikės:

- Marmuravimo dažų vandens pagrindu

- Indo

- Popieriaus ar tekstilės audinio

- Vandens

- Pagaliuko

- Prijuostės

1 žingsnis: Į indą pripilkite vandens. Įberkite rekomenduojamą kiekį specialių miltelių vandens paruošimui. Gerai išmaišykite ir palaukite nustatytą laiką. Užlašinkite ant vandens paviršiaus norimų spalvų dažus.

2 žingsnis: Mediniu pagaliuku išvedžiokite raštus.

3 žingsnis: Jeigu norisi, galite į vandenį įlašinti dar keletą dažų lašų.

4 žingsnis: Kai jau suformavote jums patinkantį raštą ant vandens paviršiaus, atsargiai paklokite popieriaus lapą arba audinį.

5 žingsnis: Luktelėję kelias minutes, popierių atsargiai atkelkite nuo vandens ir palikite išdžiūti.
Straipsnis patalpintas in Main On .